Alexa Certify

BLOG

DITA E TË DASHURUARVE - qytetet që mund ti vizitoni me personin e zemres

https://busticket4.me/db_assets/images/blog_cover/dita-e-te-dashuruarve-qytetet-qe-mund-ti-vizitoni-me-personin-e-zemres-111009-750x250.jpg

DITA E TË DASHURUARVE - qytetet që mund ti vizitoni me personin e zemres

Destinacionet turistike , 0 Komentara Jan 29, 2019

Dita e të dashuruarve na përkujton edhe njëherë se dikuj duhet ti themi më shpesh „Të dua“.

14. Shkurti është një ditë speciale për ata që në mënyrë romantike duan t'i bëjnë dikujë dhuratë.
BusTicket4.me mund të ju ndihmojë me idetë për vendet më romantike ku mund t'i shprehni dhe realizoni këto gjeste dashurie. Me pak para dhe në një udhëtim të bukur, mund të kaloni ditë të paharruara.

Pse këtë Shën Valentin mos ta festoni, për shembull në:

  1. PARIS

Kulla e Eiffel, pamje e mrekulluashme për një propozim romantik. Poshtë kullës, të rrethuar nga njerz nga e gjithë bota, në zemren e qytetit të të dashuruarve. Blij bileten për këtë vend, dhe realizo ëndrrën tënde:

PODGORICA - PARIS
BEOGRAD - PARIS


  1. VENECIJA 

E ndertuar mbi ujë, me një stil të lashtë që e rrethon, paraqet pamjen më të mrekulluashme që mund të kërkojnë dy të dashuruar. Një varkë e vogel, ju të dy dhe e gjithë bota bëhet e vogël përballë dashurisë suaj. Mos hezitoni, blini bileten Tuaj që tani:

BEOGRAD - VENECIJA
NOVI SAD - VENECIJA

  1. DUBROVNIK

Dubrovniku ofron historinë e tij magjepsëse, bukurinë e përjetshme dhe një atmosferë të veçantë për të gjithë ata që janë në dashuri. Vend i cili në mes stilit antik dhe bukurive të rralla që ofron, përbën një ambient fantastik për një Shen Valentin të paharruar. Shiko nisjet për Dubrovnik, dhe blij biletën e cila të konvenon:

PODGORICA - DUBROVNIK
BEOGRAD - DUBROVNIK

  1. ISTANBUL

E pse të mos provoni një vend me një kulturë më ndryshe se kjo që shohim çdo ditë, me një bukuri të rrallë dhe kaq shumë për të ofruar? Blini bileten në Busticket4.me dhe shfrytëzojeni rastin ta vizitoni këtë vend me personin Tuaj të zemrës:

PODGORICA - ISTANBUL
TIRANA - ISTANBUL

  1. VIENNA

Vienna është një destinacion i vërtetë magjik me pallatet mahnitëse perandorake, muzetë e klasit botëror dhe performancat teatrale ekstravagante.
Nëse planifikoni një pushim romantik për Shën Valentin, Vienna është vendi ideal për Ju.

PODGORICA - VIENNA
BEOGRAD - VIENNA

  1. SARAJEVË

Një qytet tjetër që çdo vit e më shumë po bëhet i dëshiruar për çiftet në ditën e të dashuruarve.
Aktivitetet e shumëta që i ofron ky vend, si dhe pamejt e mrekulluashme, janë mahnitëse. Për më shumë, blini biletat dhe zbulojeni vetë këtë qytet:

PODGORICA - SARAJEVË
BEOGRAD - SARAJEVË

  1. MOSTAR

Nëse personit Tuaj të zemrës i pëlqejnë vendet me vlera historike, si për shembull një urë e ndërtuar në vitin 1558., Mostari është vendi perfekt për një propozim.

PODGORICË - MOSTAR
BEOGRAD - MOSTAR

  1. VERONA

Verona është një qytet i bukur italian me historinë më të famshme të dashurisë. Ky është qyteti ku ka lindur dashuria midis Romeos dhe Zhuljetës. Pse të mos e vizitoni Veronën, ndoshta mund të jetë edhe qyteti i dashurisë suaj?!

BEOGRAD - VERONA
TIRANA - VERONA

Busticket4.me ju uron gëzuar Shën Valentinin!

Komente

Për këtë bllog nuk ka komente.

MË TË LEXUARAT

KATEGORITË

ARKIVA