Autobus od LESKOVAC do MALMÖ prolazi između ostalog i kroz gradove NOVI SAD, BEOGRAD, KØBENHAVN, NIŠ (zavisno od rute linije). Na ovoj relaciji postoji samo jedan polazak. Dužina puta je oko 2171 km. Prosječno trajanje putovanja po redu vožnje je 01 dan10 sati i 10 min. S obzirom da autobus prelazi preko graničnog prelaza moguća su i duža zadržavanja u periodu turističke sezone. Obavezno ponesite identifikaciona dokumenta. Posada autobusa će kreirati spisak imena putnika prije prelaska granice.
Prtljag se obično plaća po torbi na svim polascima u zavisnosti od prevoznika.
Autobusi su uglavnom visoke turističke klase sa klimom, ABS-om, udobnim putničkim sjedištima i sl.
Red vožnje LESKOVAC - MALMÖ postoji za sljedeće dane:
nedjelja

Autobuski prevoznici koji saobraćaju na relaciji od LESKOVAC do MALMÖ :Lasta Beograd.

Leskovac

Leskovac je gradsko naselje i administrativni centar istoimene teritorijalne jedinice i Jablaničkog upravnog okruga.

Naselje datira još iz doba Rimskog carstva. Srednjovekovni naziv naselja je Glubočica.

Legenda kaže da se ispod brda u blizini sadašnjeg grada nalazilo jezero, te da je došlo do njegovog isušivanja i da je tu iznikla biljka leska (lešnik), po kojoj je grad pre više od 700 godina dobio ime. Sadašnje ime grada kao ime naseljenog mesta prvi put se pominje 1308. godine u Povelji Kralja Milutina.

Tokom NATO bombardovanja SRJ 1999, Leskovac i okolina su skoro svakodnevno bombardovani. U toku jednog naleta, 12. aprila 1999, pogođen je železnički most u Grdeličkoj klisuri i putnički voz, koji je u tom trenutku prelazio preko mosta. U ovom napadu stradalo je nekoliko desetina civila.

U Leskovcu se nalazi Narodna biblioteka Radoje Domanović koja je nastala iz Gradske čitaonice osnovane 1869. godine. Biblioteka je 1961. godine određena za matičnu biblioteku Jablaničkog okruga. Biblioteka danas poseduje preko 80.000 knjiga i drugih publikacija raspoređenih u različite sektore, među kojima su pozajmno i dečje odeljenje, fond strane knjige, kao i zavičajno odeljenje koje je osnovano 2012. godine kao legat i koje nosi ime po Nikolaju Timčenku i broji preko 15.000 naslova

U Leskovcu je 2. maja 1948. godine osnovan Narodni muzej, koji se sastojao iz tri odeljenja — etnografsko-arheološkog, narodnooslobodilačke borbe sa radničkim pokretom  i Muzeja tekstilne industrije. Muzej se zatim preselio u novu zgradu 10. maja 1974. godine, čime je otvorena mogućnost za razvoj muzejske delatnosti, a danas u svom sastavu ima više odeljenja i to za arheologiju, istoriju, istoriju umetnosti, etnologiju, konzervaciju i izradu suvenira.

Malme

Malme je treći po veličini grad u Švedskoj. Nalazi se na krajnjem jugu države, na obali moreuza Eresunda, prostire se na površini od 335, 14 kvadratnih kilometara, a u njemu živi oko 287 000 stanovnika. Malme je veoma razvijen grad, i popularna turistička destinacija.

Smatra se da je Malme osnovan u XIII veku a najstariji sačuvani zapisi o statusu grada datiraju iz 1353. kada je grad bio pod vlašću Danske države. Malme je vekovima bio drugi po veličini grad te zemlje, dok nije postao deo Švedske Roskildskim mirom 1658. godine.

Malme se počinje jače razvijati krajem 18. veka kad se gradi moderna luka. Sredinom 19. veka se gradi železnica i počinje razvijati industrija, te grad brzo raste i postaje najvažniji centar južne Švedske. Početkom 20. vka grad i dalje brzo raste i ima jedno od najvećih brodogradilišta na svetu. Krajem 20. veka grad počinje gubiti stanovništvo zbog blagog privrednog stagniranja. 1992. je u gradu održano takmičenje za Pesmu Evrovizije. 2000. je sagrađen most preko Eresunda koji je grad povezao s Kopenhagenom. 

Malme je grad kulture i nezaboravne zabave. Ovo je grad ispunjen borjnim kulturno – istorijskim znemenitostima, ali i restoranima sa najukusnijom švedskom i internacionalnomkuhinjom, kafićima za opuštanje od dugih šetnji, i noćnim klubovima u kojima provod traje do ranih jutarnjih sati. Malme je savršena destinacija za sjajno uživanje, i stoga se preporučuje za sve koji žele da dožive predivno putovanje.

Šta posetiti u Malmeu?

  1. Stortorget je trg , i jedna od omiljenih atrakcija za sve turiste. Gradski centar okružen je starim gradom, a ovde se može videti statua kralja Karla X. Izgrađen je 1536. godine, i uskoro je postao najveći gradski trg u Skandinaviji.
  2. Lila Torg je mesto zabave. Ovo je centar noćnog života u Malmeu, a takođe je ispunjen sa velikim brojem restorana. Lila torg je okružen građevinama iz perioda od 1600 – 1800. godine, a tu se nalaze i razne prodavnice sa zanatskim proizvodima i hranom.
  3. Sankt Petrikyrkan ( Crkva Svetog Petra ) je gotička crkva iz četrnaestog veka, i najstarija je zgrada u Malmeu.
  4. Malmohus Slott je bio dvorac danskog kralja Kristijana III, i ovo je jedan od najočuvanijih renesansnih dvoraca u Skandinaviji. Izgrađen je između 1536. i 1542. godine. Danas se u njemu nalazi nekoliko muzeja, od kojih se posebno ističu Pomorski muzej i Muzej umetnosti.
  5. Opera je jedna od najvećih operskih kuća u Skandinaviji. Zgrada u kojoj se nalaze opera i muzički teatar izgrađena je u periodu od 1933. do 1944. godine. Dvorana ima oblik amfiteatra, a jedna od atrakcija jesu čuvene mermerne stepenice.
  6. Folkets park je poznati zabavni park, koji od aprila do septembra nudi nezaboravno uživanje za celu porodicu.
  7. Turning Torso je toranj izgrađen 2005. godine, i najviša je građevina u Skandinaviji. Sa tornja se pruža veličanstven pogled, a vidljiv je čak i gavni grad Danske, Kopenhagen.